OZHZF

szpital Nowogard   
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjeć

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, by przynieść trochę radości i pogody ducha oraz ocieplić atmosferę i przybliżyć magię świąt w szpitalu, zwłaszcza tym najmłodszym, została zorganizowana akcja charytatywna pod nazwą „Mikołaj w Szpitalu”. Pomysłodawcami akcji byli państwo Magdalena i Mariusz Konieczny oraz Okręgowy Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych, na czele z Dyrektor OZHZF Magdaleną Lep. Pomysł jest kontynuacją akcji dążącej do wybudowania nowego oddziału dziecięcego szpitala nowogardzkiego, zapoczątkowaną przez państwa Konieczny oraz Roberta Mieleńczuka, którzy dzięki swej ofiarności przyczynili się do powstawania nowego oddziału dziecięcego w naszym szpitalu. FUH Magdalena Konieczny, Ośrodek Wypoczynkowy „Familijni” oraz OZHZF zakupili paczki dla dzieci, które zostały wręczone przez najprawdziwszego Mikołaja w towarzystwie Śnieżynek.

Najmłodsi byli zaskoczeni, że Mikołaj o nich pamiętał i odwiedził ich w szpitalu. Sprawił, że nawet te trudne chwilę spędzone tutaj stały się przyjemniejsze i na chwilę zostali przeniesieni w świat prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że te odwiedziny przyczyniły się do tego że wszyscy przebywający w szpitalu chociaż na chwile poczuli się jak w domu.

Całej akcji towarzyszył również burmistrz Nowogardu Robert Czapla, który wraz z Mariuszem Konieczny wręczyli kosz upominkowy dla personelu oddziału dziecięcego, który ten magiczny czas spędza w szpitalu, troszcząc się o naszych milusińskich. Na koniec wszyscy zebrani przeszli do remontowanego oddziału dziecięcego, aby sprawdzić postęp prac.

Podobna akcja została zorganizowana w szpitalu goleniowskim

szpital Goleniów   
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjeć

źódło: Dziennik Nowogardzki nr 99 (23332) z dnia 30 grudnia 2014 r.

© CreateVision.pl. All rights reserved