OZHZF

Jeden dzień w fotelu burmistrza   
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjeć

W piątek, 26 czerwca br. nastąpiła zmiana władzy na fotelu Burmistrza Nowogardu. W wyniku zwycięstwa w licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o „Fotel Burmistrza Nowogardu" najwyższe stanowisko objął Euzebiusz Adamski, hodowca z miejscowości Nowe Wyszomierki.

Nowy burmistrz o godzinie 8.30 odebrał i podpisał akt przekazania jednodniowej symbolicznej władzy. "Nowy" burmistrz rozpoczął swój dzień od załatwienia spraw, z którymi gospodarz gminy boryka się na co dzień. Następnie (w towarzystwie burmistrza Roberta Czapli) zwycięzca licytacji przystąpił do zwiedzania Urzędu Miejskiego i poznawaniu pracy urzędników. Kolejnym punktem programu był uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego w gimnazjum nr 1 w Nowogardzie. Podczas apelu nowy burmistrz wręczył Sarze Yahfouf oraz Wiktorii Kozłowskiej, stypendium „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej”.

O godzinie 10.00, obaj burmistrzowie spotkali się z delegacją miast z obwodu Kalingradzkiego. W skład tej delegacji weszli: Igor Koval - mer miasta Primosk, Irina Rezmir - zastepca mera, Henryn Nosel - Przewodniczący Polonii w Baltijsku oraz Andrey Vedmuk - dyrektor Gminnej Budżetowej Instytucji „Sportowy Kompleks” w Baltijsku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kontakty między Nowogardem, a miastem Primosk trwają już od dawna, dzięki rywalizacji sportowej. Ta "przyjaźń" między naszymi regionami została nawiązana dzięki Międzynarodowym Mistrzostwom Polski Taxi ” BOSMAN CUP”, które od 7 lat rozgrywane są na stadionie w Golczewie (od samego początku uczestniczą w niej przedstawiciele miasta Primosk). Rok temu, 28 sierpnia została nawet podpisana umowa o współpracy pomiędzy Klubem Sportowym BOSMAN Nowogard, reprezentowanym przez Andrzeja Szafrana, a Gminną Budżetową Instytucją „Sportowy Kompleks” w Baltijsku, reprezentowaną przez dyrektora Andreja Vedmuka. Umowa ta dotyczyła współpracy „weteranów”, w ramach której mają być rozegrane dwa mecze w Nowogardzie oraz dwa mecze w Baltijsku na trawie i na plaży. Ponadto umowa o współpracy obejmuje rocznik chłopców 2005. Podczas piątkowego spotkania omówiono wstępną koncepcję nawiązania relacji partnerskich pomiędzy Nowogardem, a miastami z obwodu Kalingradzkiego.

Ostatnimi punktami dnia była wizyta w Zakładzie Karnym w Nowogardzie oraz spacer nad jeziorem, podczas którego zastępujący burmistrz stwierdził, iż w ostatnich latach dużo się zmieniło w Nowogardzie, a samo centrum bardzo zyskało na estetyce.

Na koniec urzędowania odbyła się popołudniowa konferencja prasowa z udziałem lokalnych mediów. W trakcie konferencji usłyszeliśmy od pana Euzebiusza, że: „…praca burmistrza jest bardzo odpowiedzialna, trudna i nie chciałby pełnić takwysokiej funkcji jak bycie burmistrzem". Na pytania mediów odnośnie przebiegu jej wizyty odpowiedział: „Moja wizyta była bardzo pozytywna. Poznałem wiele ciekawych rzeczy i miejsczwiązanych z pracą burmistrza. Zauważyłem również w trakcie pobytu,że burmistrz ma znakomity kontakt z mieszkańcami. Dzięki licytacji WOŚP nie tylko pomogłem ludziom potrzebującym, ale równieżpoznałem funkcjonowanie gminy. Na pewno warto brać udział w takiejlicytacji."

źródło: www.nowogard.pl

© CreateVision.pl. All rights reserved