OZHZF

Maraton MTB   
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjeć

W sobotę, 22 sierpnia br., w Nowogardzie miało miejsce wielkie kolarskie wydarzenie – II Maraton MTB Wokół Jeziora Nowogardzkiego – Memoriał Artura Komisarka i Pawła Zugaja,.

Okręgowy Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych miał przyjemność zjawić się tam ze swoim stoiskiem oraz wspierać częściowo  imprezę.

Zapowiadało się, że na linii startu pojawi się ponad 300 zawodników – amatorów, a zjawiło się znacznie więcej. Zawodnicy pogrupowani w 11 kategoriach wiekowych, w których w zależności od płci i wieku uczestnicy maratonu musieli przejechać od 2 do 4 okrążeń po 10,6 km. W ramach kat. wiekowych o puchar Komendanta Komisariatu Policji w Nowogardzie walczyli Policjanci, a o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie – funkcjonariusze SW. Nowością podczas tej edycji były trzy nowe kategorie: CECH, RODZINA i TURYSTA. Te dwie ostatnie kategorie były adresowane do osób, które chciały uczestniczyć w maratonie w swoim „turystycznym” lub rodzinnym tempie, na dystansie jednego okrążenia (w kategorii Rodzina był to dystans ok.7 km).

2

© CreateVision.pl. All rights reserved