OZHZF

trening   
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjeć

Od początku czerwca, w miejscowości Maszkowo prowadzone są zajęcia pod hasłem „Akademia piłkarska” dla dzieci z Maszkowa i okolicznych wiosek. Treningi prowadzi Brazylijczyk - Fernando Batista, były piłkarz Ekstraklasy i zdobywca tytułu Mistrza Polski z ŁKS Łódź.

Mecze rozgrywane są na sztucznej murawie boiska „Norlik”, którą w zeszłym roku wybudował dla Maszkowa Zbigniew Piątak, właściciel Gospodarstwa Rolnego Visonex. Pasja często drzemie w ludziach i nie zawsze potrafi się sama uaktywnić. Takie spotkania są bardzo potrzebne. Może, któryś z trenujących zrobi w przyszłości zawrotną karierę piłkarza i sam będzie tu szkolił kolejne pokolenie…bardzo im tego życzymy.

Wspomnijmy również o tym że gry zespołowe, w tym piłka nożna, mają szczególne znaczenie dla rozwoju człowieka. Po stronie biologicznej - piłka nożna poprawia wszystkie zdolności motoryczne, jak: wytrzymałość, szybkość, siła, ale także zdolności o charakterze koordynacyjnym. Jest to po prostu ćwiczenie czynności ruchowych o dosyć skomplikowanej strukturze, których się, na co dzień nie wykonuje - kopanie piłki, uciekanie przeciwnikowi, wymijanie go. Badania pokazują, że udział w zespole sportowym np. piłkarskim przynosi więcej korzyści niż w innych zespołach, w których dzieci mogłyby uczestniczyć, jako np. muzycy czy aktorzy. Aktywność fizyczna przynosi prawie same korzyści: zapewnia dobre samopoczucie, radosne spojrzenie na świat oraz funduje długie i zdrowe życie. W czasie wysiłku fizycznego, zwłaszcza na świeżym powietrzu, wzrasta liczba nowych połączeń nerwowych w mózgu, co ułatwia myślenie. Ma on też właściwości kojące, uspokaja nerwy i pozwala zapomnieć o stresie.

© CreateVision.pl. All rights reserved