OZHZF

gallery1   
Kliknij aby zobaczyć więcej zdjeć

„Wielkie otwarcie”  
16 lutego br,. Odbyło się uroczyste otwarcie nowego oddziału pediatrycznego, w starym skrzydle Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor szpitala Kazimierz Lembas, który przedstawił przybyłym, jak zrodził się pomysł zaadoptowania starej części szpitala na oddział pediatryczny.

Pomysł wyremontowania oddziału dziecięcego pojawił się w 2014 roku, kiedy to dwaj lokalni przedsiębiorcy, Mariusz Konieczny i Grzegorz Mieleńczuk - właściciele firmy Bono Fur Farm, zajmującej się hodowlą zwierząt futerkowych, postanowili przekazać na rzecz szpitala sumę 200 tysięcy złotych na remont i urządzenie nowego oddziału dziecięcego w starym skrzydle Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Później do akcji przyłączyły się kolejne osoby: państwo Beata i Zbigniew Piątak, przedsiębiorcy zajmujących się hodowlą zwierząt futerkowych, którzy w miejscowości Maszkowo, na terenie gminy Nowogard, mają zlokalizowane Gospodarstwo Rolne pod nazwą „VISONEX”. Państwo Piątak sfinansowali zakup urządzeń do sali zabaw w holu szpitala łączącego się z oddziałem położniczym.

Odział pediatryczny podczas remontu został podzielony na tzw. niską część starej bryły szpitala oraz wysoką część. Adoptowane pomieszczenia w niskiej części zostały wyremontowane z środków przekazanych od darczyńców.

Dziś, kiedy inwestycja jest już zakończona, nowe pomieszczenia prezentują się wspaniale. Wystarczy wejść na nowo oddany oddział, aby przekonać się, że dzieci trafiające do nowogardzkiego szpitala, mają zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie.

Po zakończeniu części oficjalnej, goście udali się na obchód całego oddziału, na który łącznie ma niecałe 500 m2 w tym, 9 sal chorych -15 łóżek, w tym sale jednoosobowe dla matek, które przebywają razem z maluszkami podczas pobytu na oddziale. Ponadto znajduje się tu izolatka, śluza, pokój zabiegowy, punkt pielęgniarski, pokój ordynatora, pokój lekarzy z łazienką dla personelu, kuchnia mleczna, łazienki, jadalnia-świetlica oraz magazyny.

Ogromne znaczenie dla pozytywnego nastawienia do leczenia ma obecność rodziców, którzy mają prawo przebywać w oddziale ze swoimi dziećmi przez cały okres ich hospitalizacji. Mogą korzystać z nowo wyremontowanych pomieszczeń socjalnych, dostosowanych do ich potrzeb. Bardzo ważne jest w okresie leczenia zapewnienie najmłodszym pacjentom, nie tylko bardzo dobrej opieki medycznej, ale również najlepszych warunków pobytu.

Wszystko to za sprawą hojności i ofiarności Państwa Koniecznych wraz z Państwem Mieleńczuk oraz Państwem Piątak. Nasi przedsiębiorcy od lat wspierają gminę Nowogard i nie tylko. 

© CreateVision.pl. All rights reserved